Ostatné zájazdy

Klenoty Stredomoria: Malta, Gozo a oddych pri mori

Klenoty Stredomoria: Malta, Gozo a oddych pri mori Hotel Hotel Hotel Hotel Hotel Hotel Hotel Hotel Hotel Hotel Hotel Hotel Hotel Hotel Hotel Hotel Hotel
Destinácia: Malta
Kód zájazdu: 1299988
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:
1.deň

Odlet do Maltu.
Po prílete na Maltu si odložíme svoju batožinu do autobusu a začíname so spoznávaním tohto malebného ostrova. 
Dnešný deň je venovaný klenotu ostrova - hlavnému mestu Valletta.
Valletta - je mesto, ktoré bolo postavené rytiermi rádu sv. Jána. Dnes je mesto vďaka svojej historickej hodnote zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.
Vo Vallette navštívime katedrálu sv. Jána, ktorá sa považuje za najkrajšiu katedrálu na svete. Uvidíme fantastickú barokovú výzdobu a unikátne obrazy od Caravaggia.
Ďalej si pozrieme v 5D kine krátky film o histórii ostrovov a z horných záhrad Upper Barraka Garden budeme pozerať na najkrajší, prirodný prístav na svete. Zo záhrad vidíme niekoľko historických budov, napríklad niekdajšiu nemocnicu britskej flotily, alebo bývalé sídlo rádu svätého Jána. „To všetko ešte patrí do starého mesta Valletta."
V prípade, ak nám vyjde čas k dispozícii bude aj možnosť krátkych nákupov na jednej z najkrajších ulíc Valletty.
Po programe nasleduje transfer do hotela a voľný večerný program.

2.deň
Po raňajkách stretnutie so sprievodcom a odchod na dnešný program, ktorý je venovaný ostrovu Gozo.
Preplavíme sa trajektom na susedný ostrov Gozo, kde navštívime hl. mesto Victoria/Rabat a starú Citadellu z ktorej je fantastický výhľad na celý ostrov Gozo. Samozrejme na Goze navštívime najstaršiu kamennú stavbu na svete-chrám Ggantija a veterný mlyn z rádu sv.Jána Krstiteľa.
Odfotíme soľné útvary, ochutnáme typické pochúťky ostrovov, navštívime zázračnú baziliku Ta' Pinu a oblasť fungusovej skaly, kde za malý poplatok možete absolvovať nádhernú 15 min. plavbu cez 60m dlhý kanál. Kanál sa nachádza na bývalom mieste azúrového oka v Goze.
Budeme mať samozrejme aj voľný čas na individuálny obed a prechádzku po ostrove.
Ostrov poskytujeme malebné výhľady na krásy okolia a tyrkysového mora.
Po programe návrat do hotela na Malte a voľný program.

3.deň
Po raňajkách stretnutie so sprievodcom a odchod na dnešný program, ktorý je venovaný ostrovu Malta.
Prvou zastívkou je mesto Marsaxlokk - na typických maltských trhoch budete mať možnosť vidieť rôzne druhy morských rýb a užiť si nezabudnuteľnú atmosféru spolu s domácimi.
Zastavime sa na vyhliadku prírodného útvaru Blue Grotto s možnosťou plavby na loďke okolo útesov.
Ďalšou zastávkou bude mesto Tarxien, kde sa nachádza megalitický chrám - jedna z najstarších stavieb na svete. Uvidime 3. najväčšiu kupolu v Európe v bazilike v meste Mosta a prejdeme sa bývalim hl. mestom Mdina. 
Mosta - je mesto ležiace približne uprostred ostrova Malta v Severnom regióne, cca 9 km severozápadne od hlavného mesta Valletty. Má okolo 22 000 obyvateľov. Mostá patrí bezpochyby k najstarším osídleným miestam na ostrove. Archeologické nálezy dokazujú osídlenie už v prehistorických dobách. Najvýznačnejšou pamiatkou mesta je Rotunda Santa Marija Assunta (často nazývaná Mosta Dome – Mostský chrám) z rokov 1833 až 1871 (úplne dokončená bola však až okolo roku 1930). Z dôvodu úspory finančných prostriedkov bola kupola zriadená bez použitia lešenia. Svojím priemerom 37 metrov je počítaná k najväčším v Európe. K inventáru kostola patrí replika bomby, ktorá pripomína udalosť z 9. apríla 1942, keď počas bohoslužby na kostol dopadla nemecká bomba, prerazila kopulu, ale nevybuchla.
Mdina - mnohí Malťania Mdinu prezývajú aj Tichým mestom. Mdina bola založená feničanmi, približne pred 3.000 rokmi. Dnešný názov Mdina (opevnené mesto) priniesli až Arabi v 9. storočí po tom, ako mesto opevnili a oddelili ho od jeho predmestia, Rabatu. Mdina sa stala hlavným mestom Malty. 
Dnes je však Mdina prezývaná ako „Tiché mesto“, pretože ju tvoria tiché, takmer opustené uličky a kamenné domy. Žije tu len niekoľko starých maltských aristokratických rodín a jediný kto dnes okupuje mesto sú turisti. Cirkevné vplyvy tu cítiť všade. Napočítal som niekoľko zvoníc a kostolov. Katedrála sv. Pavla, zasvätená patrónovi Malty, je asi najvýznamnejšia baroková stavba ostrova.
Mesto Mdina je jedno z najnavštevovanejších miest Malty - môže za to seriál Game of Thrones – nachádza sa tu známa brána, ktorá bola zobrazovaná práve v tomto seriály.
Tarxien - tiež Hal Tarxien, je mesto v Juhovýchodnom regióne na Malte, ktoré úplne splýva s veľkým mestským konglomerátom na juhovýchode od hlavného mesta Valletty. Ešte častejšie sa názov používa pre tu vykopaný prehistorický megalitický chrám rovnakého mena. Najstarší z komplexu chrámov pochádza z obdobia okolo 2800 pred n. l. Vyznačuje sa dobre zachovalými ornamentmi a reliéfmi na kameňoch, mimo špirál je možné vidieť aj rôzne zvieracie motívy. Bolo tu nájdené aj torzo kolosálnej figúry Magna Mater, pôvodne asi tri metre vysoké. Zvyšky chrámu sú síce zachovalé, chrám však trpí skutočnosťou, že sa nachádza uprostred obývaného mesta.
Po programe návrat do hotela na Malte a voľný program.

4.deň
Po raňajkách nasleduje check out a transfer do hotela Paradise Bay Resort 4*.

Paradise Bay Resort 4*
POLOHA                                                                                                    
• hotel sa nachádza priamo na súkromnej pláži • 4 km od mesta Mellieha • 700 metrov od prístavu • približne 30 km od letiska
POPIS  
• hotel ponúka 276 komfortných izieb • 4 bazény (z toho 1 krytý) • slnečná terasa • posilňovňa • 2 reštaurácie • bar • wifi • parkovanie
UBYTOVANIE                                                                                         
• štandardné izby • možnosť doplatenia izieb s výhľadom na more • TV/SAT • set na prípravu kávy/čaju • kúpeľňa s WC • fén • balkón alebo terasa • klimatizácia • minibar • wifi
STRAVOVANIE  
• raňajky formou bufetu • polpenzia plus: raňajky a večere formou bohatého bufetu, vrátane nápojov pri večeriach (nealko, voda, pivo víno) • plná penzia plus: raňajky, obedy a večere formou bohatého bufetu, vrátane nápojov pri obedoch a večeriach (nealko, voda, pivo víno) •
PLÁŽ
• súkormná piesočnatá pláž sa nachádza priamo pred hotelom (oddeľuje ju iba cesta) • plážový servis v cene 

5.-7.deň
Voľný program v hoteli Paradise Bay Resort 4*

8.deň
Check out z hotela, transfer na letisko, odlet z Malty.

V cene je zahrnuté:
Letecká doprava na/z Malty
1 ks príručnej batožiny v rozmeroch 55x40x20cm, do 10kg/osoba
1 ks malej príručnej batožiny v rozmeroch 35x20x20cm/osoba
Všetky letiskové a palivové poplatky
Online check-in
Ubytovanie na 3 noci v dvojlôžkovej izbe v 4* hoteli v letovisku St.Julian s raňajkami
Ubytovanie na 4 noci v dvojlôžkovej izbe v 4* hoteli Paradise Bay Resort 4* s raňajkami
Všetky transfery počas programu vrátane transferu z/na letisko na Malte
okrem trajektu Cirkewwa - Gozo (cca.4.65€/osoba/spiatočne - platba priamo na mieste)
Program so slovensky hovoriacim sprievodcom počas poznávacej časti
Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
Komplexné cestovné poistenie
Batožina do podpalubia
možnosť doplatku batožiny v ďalšom kroku rezervácie
Miesta pobytová taxa
1€-2€/osoba/deň. Splatné priamo na recepcii hotela
Vstupy do pamiatok
vstupy nie sú povinné. Sú splatné priamo na mieste v hotovosti. Orientačná výška vstupov je uvedená v časti dôležité informácie.
Generované systémom ProfiTour